Holandia: Epidemia norowirusa w szpitalu Flevo w Almere

Zdrowie i Styl Życia

Fot. Shutterstock, Inc.

Na oddziale kardiologicznym szpitala Flevo w Almere wybuchła epidemia norowirus. W związku z tym, na oddział nie będą przyjmowani nowi pacjenci – poinformował w sobotę, 9 września, szpital.

Pacjenci z objawami norowirusa objęci są opieką w oddzielnych pokojach. Szpital zainicjował dodatkowe rundy sprzątania i zwraca większą uwagę na mycie rąk.

Osoby odwiedzające pacjentów hospitalizowanych proszone są o umycie rąk po wizycie i niezwłoczne opuszczenie szpitala. Pracownicy z objawami wirusa powinni pozostać w domu do czasu ustąpienia objawów w ciągu 24 godzin.

Norowirus powoduje zapalenie jelit i jest wysoce zaraźliwy. Nazywa się go również grypą żołądkową. Wirus znajduje się w kale i wymiocinach osób, które są jego nosicielami. W większości przypadków objawy ustępują po 1–4 dniach. Obejmują one nudności, wymioty, biegunkę i skurcze brzucha.

11.09.2023 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.

(kk)


Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Zabił byłą partnerkę psim łańcuchem i próbował upozorować samobójstwo. Sąd skazał go na 21 lat więzienia

News image

Defilada Weteranów i festiwal Defqon.1 odwołane z powodu upałów

News image

Prawie 40 stopni w Limburgii. Rekord upału z 2019 roku jednak nie padł

News image

Trzy osoby utonęły podczas czwartkowych upałów w Holandii

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki