Holandia: Grozi nam niedobór niektórych leków? Powodem bankructwo firmy farmaceutycznej

Zdrowie i Styl Życia

Fot. Shutterstock, Inc.

W związku z bankructwem koncernu farmaceutycznego InnoGenerics w Lejdzie mogą pojawić się niedobory niektórych leków – poinformował minister zdrowia publicznego, Ernst Kuipers.

Sąd w Hadze ogłosił we wtorek, 13 grudnia, upadłość producenta leków generycznych. Nie było kandydata do przejęcia koncernu, a Rada Ministrów zdecydowała, że nie będzie inwestować pieniędzy w spółkę. Firma od jakiegoś czasu borykała się z problemami finansowymi.

Koncern InnoGenerics produkował leki w postaci tabletek na zlecenie kilku licencjonowanych punktów sprzedaży. W grupie tej znajdowały się leki na dnę moczanową, depresję, choroby układu krążenia, epilepsję i cukrzycę.

Według Kuipersa, leków wyprodukowanych przez producenta jest jeszcze wystarczająco dużo. Nie wyklucza jednak, że w ciągu kilku miesięcy mogą pojawić się niedobory niektórych produktów. Jeśli tak się stanie, Rada Ministrów mogłaby zezwolić na import leków z zagranicy.

14.12.2022 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.

(kk)


Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Strajk transportu publicznego w środę rano. Pociągi, autobusy i tramwaje staną na cztery godziny

News image

Eemshaven czy Terneuzen? Tylko te dwie lokalizacje pozostały w wyścigu o nowe elektrownie jądrowe

News image

Katwijk popiera budowę wielkiej fabryki Eli Lilly. Powstać mają także tysiące mieszkań

News image

Znany z programów randkowych mężczyzna podejrzany o zabójstwo żony. Sprawa wstrząsnęła sąsiadami

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki