Szpital akademicki w Amsterdamie otrzyma 1 mln euro na badania nad bakteriami pomagającymi w cukrzycy

Zdrowie i Styl Życia

fot. Shutterstock, Inc.

Holenderska Fundacja Badań nad Cukrzycą oraz Diabetes Fund przekażą 1 mln euro szpitalowi akademickiemu Amsterdam UMC, na badania nad bakteriami jelitowymi, które mogą pomóc osobom cierpiącym na cukrzycę typu 1.

Badacz, Max Neiuwdorp, próbuje ustalić, czy bakterie jelitowe pobrane z organizmu zdrowej osoby są w stanie poprawić pracę trzustki osoby cierpiącej na cukrzycę. W Holandii około 120 tys. obywateli cierpi na cukrzycę typu 1.

Badanie Nieuwdorpa będzie się koncentrowało na bakteriach kałowych w jelitach, które odgrywają znaczącą rolę w metabolizowaniu cukru oraz pracy systemu odpornościowego. Na potrzeby badania bakterie zostaną wprowadzone pacjentom z cukrzycą typu 1 poprzez przeszczep kału do jelita cienkiego.

22.10.2020

(kk)



Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Po raz pierwszy zastosowano eutanazję u nieuleczalnie chorego dziecka w Holandii

News image

Kod pomarańczowy z powodu ekstremalnych upałów. Przed Holandią co najmniej trzy dni z temperaturami do 34 stopni

News image

Strajk transportu publicznego w środę rano. Pociągi, autobusy i tramwaje staną na cztery godziny

News image

Eemshaven czy Terneuzen? Tylko te dwie lokalizacje pozostały w wyścigu o nowe elektrownie jądrowe

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki