Czworo Holendrów poddanych kwarantannie w Sierra Leone

Świat

fot. Shutterstock

Dwóch holenderskich lekarzy oraz żona i dziecko jednego z nich zostali poddani kwarantannie po tym, jak w Sierra Leone stwierdzono zgon kolejnej ofiary wirusa ebola. Podjęte działania mają zapobiec rozprzestrzenieniu się choroby.

123 osoby, w tym personel i pacjenci szpitala w Sierra Leone zostali poddani 2-tygodniowej kwarantannie. Holendrzy spędzą ten okres we własnym domu.  Postępowanie zapobiegające rozprzestrzenianiu się wirusa zostało rozpoczęte po tym, jak w miejscowości Tonkolili  stwierdzono zgon 27-letniej osoby zarażonej wirusem.

Od kilku miesięcy nie stwierdzono żadnych innych przypadków zarażenia. Zdrowiu poddanych kwarantannie osób prawdopodobnie nic nie zagraża, a podjęte działania mają być dodatkowym zabezpieczeniem, które zapobiegnie ewentualnemu nawrotowi epidemii.


31.07.2015 MŚ Niedziela.NL

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

42-latka utonęła w Waalu po uratowaniu dzieci. Zniknęła pod wodą podczas akcji

News image

Najmniej samobójstw w Holandii od piętnastu lat. Niepokoi wzrost wśród młodych kobiet

News image

Zandvoort wprowadza nadzwyczajne środki bezpieczeństwa. Władze obawiają się powtórki zamieszek z Zielonych Świątek

News image

Policja obserwuje około 100 warsztatów podejrzewanych o budowę tajnych skrytek w samochodach

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki