Niemcy: Aż tylu nastolatków w szpitalach z problemami psychicznymi

Świat

Fot. Shutterstock, Inc.

Prawie co piąty hospitalizowany w 2022 r. w Niemczech nastolatek trafił do szpitala z powodu chorób psychicznych lub problemów związanych z uzależnieniem np. od alkoholu lub narkotyków.

W 2022 r. w niemieckich szpitalach hospitalizowano 436 tys. młodych ludzi w wieku od 10 do 17 lat - wynika z danych opublikowanych na stronie internetowej Niemieckiego Urzędu Statystycznego Destatis.

Około 81 tys. z nich stanowili pacjenci cierpiący na choroby psychiczne oraz choroby wywołane alkoholem lub narkotykami. To prawie 19% wszystkich pacjentów szpitalnych z tej kategorii wiekowej.

Z powodu problemów psychicznych do niemieckich szpitali trafia relatywnie więcej dziewczyn niż chłopców. Wśród hospitalizowanych w 2022 r. dziewczyn aż 24% trafiło do szpitali z powodu problemów psychicznych lub związanych z uzależnieniem. Wśród chłopców w wieku 10-17 lat było to jedynie 13%.

Ponad 22,5 tys. młodych pacjentów hospitalizowanych w 2022 r. w Niemczech cierpiało na depresję, około 8,8 tys. miało problemy z alkoholem (ostre zatrucia alkoholowe, uzależnienie, zespół abstynencyjny itp.), a niespełna 8 tys. cierpiało na zaburzeniach zachowania, związanych np. z silnym stresem, lękami lub problemami adaptacyjnymi.


10.08.2024 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.

(łk)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Wskaźnik upału osiągnął maksimum na południu Holandii. Roboty drogowe odwołane, asfalt zbyt gorący do pracy

News image

PRACA W HOLANDII: Codziennie setki wakatów na www.praca.nl (czwartek 25 czerwca 2026, www.PRACA.NL)

News image

Kryzys zaufania w holenderskiej prokuraturze. Grupa pracownicza rozwiązała się w proteście

News image

Małpa uciekła z Beekse Bergen. Przepłynęła fosę, która miała być nie do pokonania

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki