Holandia: Starcia kibiców po porażce Holandii w Dortmundzie

Świat

Fot. Shutterstock, Inc.

Policja w Dortmundzie aresztowała łącznie 26 osób w związku z meczem Holandii z Anglią w Mistrzostwach Europy.

Doszło do kilku starć pomiędzy kibicami angielskimi i holenderskimi, w tym do bójki w kawiarni. Pomimo tych incydentów policja jest „w dużej mierze zadowolona” z przebiegu dnia – informuje stacja NOS.

Przegrana Oranje w ostatniej chwili wywołała wielkie rozczarowanie wśród holenderskich kibiców. Strefa kibica w Dortmundzie szybko opustoszała po przegranym półfinale. Wielu kibiców prędko opuściło również holenderskie place i kawiarnie, gdzie mecz był wyświetlany.

Około 100 tys. holenderskich kibiców przybyło do Dortmundu na mecz, wcześniej odbył się także tradycyjny, świąteczny pochód na stadion. Po meczu nastrój był zupełnie inny: z buczeniem w strefie kibiców w Westfalenpark w Dortmundzie i rzucaniem plastikowymi kubkami.

O ile wiadomo, nie było większych zamieszek w holenderskich miastach. Kilka gmin ustawiło duże ekrany w swoich centrach, na których oglądano mecz. Puby i kawiarnie również były pełne kibiców.


11.07.2024 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.

(kk)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Wskaźnik upału osiągnął maksimum na południu Holandii. Roboty drogowe odwołane, asfalt zbyt gorący do pracy

News image

PRACA W HOLANDII: Codziennie setki wakatów na www.praca.nl (czwartek 25 czerwca 2026, www.PRACA.NL)

News image

Kryzys zaufania w holenderskiej prokuraturze. Grupa pracownicza rozwiązała się w proteście

News image

Małpa uciekła z Beekse Bergen. Przepłynęła fosę, która miała być nie do pokonania

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki