Złoty medal dla Polaka na Mistrzostwach Świata w lekkoatletyce

Sport

Paweł Fajdek, fot. Zorro2212, CC30

Na Mistrzostwach Świata w Pekinie Paweł Fajdek obroni tytuł mistrza świata w rzucie młotem. W tej samej konkurencji brązowy medal zdobył drugi Polak - Wojciech Nowicki.

Wynik, który zapewnił Polakowi złoty medal wyniósł 80, 88 m i został uzyskany dopiero w czwartej rundzie rzutów. Po pierwszej kolejce Fajdek zdobył wynik 76,40 m, w drugiej  młot wylądował poza promieniem, a następnie poleciał już na 80, 64 m. W czwartej rundzie poprawił ten wynik o dodatkowe 24 cm, co ostatecznie pozwoliło mu na obronę tytułu mistrza.

Drugie miejsce w konkursie zajął Dilshod Nazarow z Tadżykistanu, który rzucił młot na odległość 78,55 m. Taki sam wynik uzyskał również Wojciech Nowicki, zajął on jednak dopiero 3 miejsca, ponieważ w pozostałych rzutach uzyskał słabsze wyniki niż Nazarow.


24.08.2015 MŚ Niedziela.NL

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Zabił byłą partnerkę psim łańcuchem i próbował upozorować samobójstwo. Sąd skazał go na 21 lat więzienia

News image

Defilada Weteranów i festiwal Defqon.1 odwołane z powodu upałów

News image

Prawie 40 stopni w Limburgii. Rekord upału z 2019 roku jednak nie padł

News image

Trzy osoby utonęły podczas czwartkowych upałów w Holandii

Najnowsze w kategorii: Sport

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki