Holandia, sport: 3-0 do przerwy! Pomarańczowi bliżej EURO 2024

Piłkarska reprezentacja Holandii pokonała w czwartek w meczu eliminacji EURO 2024 Grecję 3-0. Wszystkie gole padły w pierwszej połowie.

Bohaterem pierwszej części gry rozegranego w Eindhoven spotkania był Denzel Dumfries, który zaliczył aż trzy asysty. To po jego podaniach na listę strzelców wpisali się Marten de Roon (w 7. minucie), Cody Gakpo (31 min.) i Wout Weghorst (38. min.).

W innym meczu grupy B rozegranym w czwartek Francja pokonała na własnym terenie Irlandię 2-0. To właśnie Irlandia będzie kolejnym rywalem Oranje. Mecz Irlandia-Holandia odbędzie się w najbliższą niedzielę.

Dzięki wygranej z Grecją Holandia zajmuje drugie miejsce w grupie B eliminacji do EURO 2024 w Niemczech. Na czele jest Francja, która wygrała pięć meczów z rzędu i ma 15 punktów. Holandia po trzech meczach ma 6 punktów. To tyle samo, co Grecja, ale Grecy rozegrali o jedno spotkanie więcej.

Czwarte miejsce w grupie B zajmuje Irlandia (3 punkty w czterech meczach), a ostatni jest Gibraltar (0 punktów po 4 spotkaniach). Bezpośredni awans do przyszłorocznych mistrzostw Starego Kontynentu wywalczą zespoły z dwóch pierwszych miejsc w grupie.

Także polscy kibicie mieli w czwartek powody do radości. Biało-Czerwoni wygrali na własnym terenie z Wyspami Owczymi 2-0. Bramki padły dopiero w ostatnich dwudziestu minutach regulaminowego czasu gry, a strzelcem obu goli był Robert Lewandowski.

08.09.2023 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.