Holandia, sport: Liga Konferencji w Enschede? Jest coraz bliżej

FC Twente wygrało w czwartek z łotewską FC Rigą 3-0 i jest już tylko o jeden krok od miejsca w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy.

Tydzień wcześniej ekipa z Enschede wygrała na własnym stadionie z rywalami z Rygi 2-0. Przed rewanżem to Holendrzy byli faworytami do awansu i faktycznie nie zawiedli.

Bramki padły jednak dopiero w drugiej połowie. W 57. minucie pierwszego gola dla gości zdobył Daan Rots. W 90. minucie na listę strzelców wpisał się Gijs Besselink, a w drugiej minucie doliczonego czasu gry wynik na 3-0 ustalił wypożyczony z Ajaxu Naci Ünüvar.

Także w ubiegłym roku FC Twente awansowało do ostatniej fazy eliminacji LIgi Konferencji Europy, ale uległo w niej mocnemu rywalowi z Włoch, Fiorentinie. Klub ten awansował później do finału tych rozgrywek.

W tym roku los ponownie nie był dla ekipy z Enschede łaskawy. Rywalem Holendrów w ostatniej rundzie eliminacji do fazy grupowej Ligi Konferencji będzie Fenerbahçe.

O miejsce w fazie grupowej Ligi Konferencji walczyć będzie też Legia, która w czwartek pokonała Austrię Wiedeń aż 5-3 i wygrała cały dwumecz 6-4. Z rywalizacji w eliminacjach Ligi Konferencji odpadł Lech Poznań, który przegrał ze Spartakiem Trnava 1-3 (3-4 w dwumeczu).

18.08.2023 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.