Holandia: Co czwarty pracownik z koronawirusem uważa, że zaraził się w pracy

Koronawirus

Fot. Shutterstock, Inc.

Liczba mieszkańców Holandii, korzystających ze zwolnień lekarskich, pozostaje wysoka – poinformowała organizacja ArboNet.

W ubiegłym miesiącu wciąż wielu pracowników trafiało na zwolnienia lekarskie z powodu zakażenia koronawirusem. W sumie na zwolnieniach przebywało w czerwcu średnio około 4,4% zatrudnionych. To więcej niż miesiąc wcześniej i więcej niż w okresie przed pojawieniem się COVID-19.

W minionych kilku tygodniach mieliśmy w Holandii do czynienia z letnią falą pandemii. Jej szczyt jest już najprawdopodobniej za nami, wynika z najnowszych danych Państwowego Instytutu Zdrowia RIVM.

Co czwarty pracownik, korzystający w czerwcu ze zwolnienia lekarskiego z powodu koronawirusa, twierdził, że wirusem powodującym COVID-19 zaraził się w pracy, opisuje portal nu.nl. Eksperci apelują, by w przypadku wystąpienia objawów mogących wskazywać na zakażenie, wykonać test i nie przychodzić do pracy lub, jeśli to możliwe, pracować zdalnie.

- Pracownicy i pracodawcy powinni zachowywać się odpowiedzialnie. Pamiętajmy o podstawowych zasadach, takich jak zachowywanie dystansu i częste wietrzenie pomieszczeń – powiedział Jurriaan Penders z ArboNed, cytowany przez portal nu.nl.

22.07.2022 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.

(łk)


Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Szkoły zamknięte, rozprawy odwołane. Kod czerwony paraliżuje życie w Holandii

News image

Rijkswaterstaat apeluje: nie jedź jutro samochodem, jeśli nie musisz. Kod czerwony w ośmiu prowincjach

News image

Po raz pierwszy w historii Holandii wprowadzono kod czerwony z powodu upałów. Obowiązuje od północy w ośmiu prowincjach

News image

Oficjalna fala upałów w całej Holandii. Tej nocy może paść rekord najcieplejszej nocy w historii

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki