Holandia: Będzie mniej połączeń autobusowych. „To przez pandemię”

Koronawirus

Fot. Shutterstock, Inc.

W przyszłym roku autobusy transportu publicznego będą kursować o około 10% rzadziej niż przed pandemią – poinformował dziennik „Trouw”.

W trakcie pandemii wiele firm przestawiło się na pracę zdalną. Także w okresach, gdy zakażeń jest mniej, część pracowników nadal pracuje (częściowo) z domu. W efekcie liczba osób dojeżdżających transportem publicznym do pracy jest mniejsza niż przed pandemią.

Dzięki rządowemu wsparciu finansowemu dla spółek transportowych nie doprowadziło to na razie do znaczącego ograniczenia liczby połączeń autobusowych. W nadchodzących miesiącach może się to zmienić, wynika z analizy holenderskich władz samorządowych.

Chodzi tutaj o połączenia autobusowe obsługiwane np. przez spółki Arriva, Keolis i Connexxion. Niektóre połączenia zostaną zlikwidowane, a w przypadku części innych ograniczona zostanie częstotliwość kursów (np. poza godzinami szczytu), informuje portal nu.nl.

W tym roku rząd przeznaczy na finansowe wsparcie dla spółek transportowych około 1,5 mld euro. W przyszłym roku będzie to już tylko 240 mln euro.

27.07.2021 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.

(łk)


Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Coraz więcej holenderskich rodzin ma problemy finansowe. Już 38 procent z trudem wiąże koniec z końcem

News image

Pożary, podtopienia i zerwany dach zabytkowego wiatraka. Burze przeszły przez Holandię

News image

PRACA W HOLANDII: Codziennie setki wakatów na www.praca.nl (niedziela 28 czerwca 2026, www.PRACA.NL)

News image

Rzecznik praw obywatelskich krytykuje opłaty za tunel Blankenburg. „System jest zbyt skomplikowany”

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki