Holenderski rząd rozważa ponowne wprowadzenie obowiązkowej pracy zdalnej

Koronawirus

Fot. Shutterstock, Inc.

Z powodu znacznego wzrostu liczby zakażeń holenderski rząd rozważa ponowne wprowadzenie obowiązkowej pracy w trybie zdalnym we wszystkich sektorach, w których jest to możliwe.

Biorąc pod uwagę gwałtowny wzrost liczby zakażeń, jest bardzo prawdopodobne, że rząd zdecyduje się na wprowadzenie nowych obostrzeń. Już w zeszły piątek poinformowano o wprowadzeniu bardziej surowych ograniczeń oraz ponownym zamknięciu klubów nocnych.

Premier Holandii także przyznał, że poluzowanie obostrzeń nastąpiło za wcześnie i przeprosił za podjęte decyzje. Obecnie posłowie dyskutują przywrócenie kolejnych ograniczeń, w tym m.in. pracy w trybie zdalnym (od 26 czerwca pracodawcy mogą oczekiwać od swojego personelu wykonywania 50% pracy w trybie stacjonarnym).

„Obecnie sytuacja jest krytyczna. Wszystko posuwa się do przodu za szybko. Dlaczego w tym samym momencie zdecydowano o zniesieniu obowiązku pracy zdalnej, zlikwidowano obowiązek noszenia maseczek ochronnych, a także ponownie otwarto kluby nocne? Nie mam pojęcia. Nie trzymaliśmy ręki na pulsie i nie znosiliśmy obostrzeń stopniowo” - skomentowała posłanka PvdA, Attje Kuiken.

14.07.2021 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.

(kk)


Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Coraz więcej holenderskich rodzin ma problemy finansowe. Już 38 procent z trudem wiąże koniec z końcem

News image

Pożary, podtopienia i zerwany dach zabytkowego wiatraka. Burze przeszły przez Holandię

News image

PRACA W HOLANDII: Codziennie setki wakatów na www.praca.nl (niedziela 28 czerwca 2026, www.PRACA.NL)

News image

Rzecznik praw obywatelskich krytykuje opłaty za tunel Blankenburg. „System jest zbyt skomplikowany”

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki