Holandia: Zbyt mało pojemników do recyclingu szkła

Archiwum '19

fot. Shutterstock

W Holandii potrzeba setek dodatkowych pojemników do recyklingu szkła – przekazał Inspektorat ILT działający przy Ministerstwie Środowiska.

Zgodnie z obowiązującym prawem, przedsiębiorstwa są zobowiązane do recyklingu 90% opakowań szklanych. Pomimo tego, wiele z nich nie przestrzega tych zasad, nawet pomimo otrzymywania wielokrotnych ostrzeżeń – informuje ILT. Bardzo często problemem jest brak kontenerów do recyclingu szkła.

Instytut przekazał, że producenci opakowań muszą do końca 2021 roku zadbać o zainstalowanie kolejnych 800 pojemników do recycling szkła. Jeśli tego nie zrobią, za każdy brakujący pojemnik zostanie naliczona kara w wysokości 7 tys. euro.


07.06.2019 Niedziela.NL

(kk)


Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

42-latka utonęła w Waalu po uratowaniu dzieci. Zniknęła pod wodą podczas akcji

News image

Najmniej samobójstw w Holandii od piętnastu lat. Niepokoi wzrost wśród młodych kobiet

News image

Zandvoort wprowadza nadzwyczajne środki bezpieczeństwa. Władze obawiają się powtórki zamieszek z Zielonych Świątek

News image

Policja obserwuje około 100 warsztatów podejrzewanych o budowę tajnych skrytek w samochodach

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki