Holandia, Amsterdam: Mandaty dla kierowców skuterów za korzystanie ze ścieżek rowerowych

Archiwum '19

fot. Daan Kloeg / Shutterstock.com

Od poniedziałku kierowcy skuterów i motorowerów mogą zapłacić mandat za korzystanie ze ścieżek rowerowych w Amsterdamie. Zakaz został wprowadzony w kwietniu, ale władze miasta odroczyły nakładanie kar o dwa miesiące, aby dać każdemu czas na przyzwyczajenie się do nowych zasad.

Kierowcy skuterów i motorowerów przyłapani na jeżdżeniu po ścieżce rowerowej w Amsterdamie mogą zostać ukarani mandatem wysokości 95 euro oraz kosztami administracyjnymi.

Pozbycie się skuterów i motorowerów ze ścieżek rowerowych ma zwiekszyć bezpieczeństwo rowerzystów. Od poniedziałku 12 dodatkowych funkcjonariuszy będzie sprawdzać, czy wszyscy przestrzegają przepisów.

03.06.2019 Niedziela.NL

(mś)


Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

42-latka utonęła w Waalu po uratowaniu dzieci. Zniknęła pod wodą podczas akcji

News image

Najmniej samobójstw w Holandii od piętnastu lat. Niepokoi wzrost wśród młodych kobiet

News image

Zandvoort wprowadza nadzwyczajne środki bezpieczeństwa. Władze obawiają się powtórki zamieszek z Zielonych Świątek

News image

Policja obserwuje około 100 warsztatów podejrzewanych o budowę tajnych skrytek w samochodach

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki