Holandia: Policja odnalazła samochód, którym uciekli sprawcy ataku na siedzibę Telegraaf

Archiwum '18

fot. TTStock / Shutterstock.com

Policja z Amsterdamu przekazała w oświadczeniu, że odnaleziono samochód, który prawdopodobnie został użyty do ucieczki przez sprawców poniedziałkowego ataku na siedzibę dziennika De Telegraaf.

Przypomnijmy, że w poniedziałek nad ranem, około godziny 4:00, we frontowe drzwi budynku przy ulicy Basisweg w Amsterdamie, wjechała furgonetka. W środku mieści się siedziba redakcji gazety De Telegraaf. Pojazd zajął się płomieniami, odnotowano duże straty. Na szczęście nikt nie został ranny. Uznano, że był to celowy atak wymierzony w redakcję dziennika.

Amsterdamska policja najprawdopodobniej znalazła samochód, którym uciekli sprawcy ataku. Czarne auto znajdowało się na poboczu bocznej drogi prowadzącej do autostrady A10. Zostało podpalone. Wkrótce okazało się, że tablice rejestracyjne są fałszywe i w rzeczywistości należą do innego auta.

W miniony wtorek, dziennik Telegraaf opublikował materiał z kamer monitorujących. Na filmie widać białą furgonetkę, która dwukrotnie próbuje wjechać do budynku. Kiedy się to wreszcie udaje, kierowca wysiada z auta, podpala je i następnie ucieka czarnym samochodem.

Wczoraj premier Holandii, Mark Rutte, przekazał że atak to „policzek wymierzony demokracji oraz wolności prasy”. Sprawcy wciąż pozostają na wolności.


01.07.2018 KK Niedziela.NL


Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Rzecznik praw obywatelskich krytykuje opłaty za tunel Blankenburg. „System jest zbyt skomplikowany”

News image

Superfala upałów oficjalnie potwierdzona. Pierwszy taki czerwiec w historii

News image

Asfalt pęka i wybrzusza się na holenderskich drogach. Upały uszkadzają nawierzchnię

News image

Zabił byłą partnerkę psim łańcuchem i próbował upozorować samobójstwo. Sąd skazał go na 21 lat więzienia

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki