Holandia: Furgonetka wjechała w budynek De Telegraaf

Archiwum '18

fot. Bjoern Wylezich / Shutterstock.com

Nad ranem furgonetka uderzyła we frontowe drzwi budynku, w którym mieści się gazeta De Telegraaf i wjechała do środka. Pojazd stanął w płomieniach, powodując duże szkody. Zdaniem gazety był to celowy atak. Redaktor naczelny De Telegraaf zapowiada, że gazeta nie pozwoli się zastraszyć.

Do zdarzenia doszło około 4 nad ranem w budynku przy Basisweg w Amsterdamie. W środku znajdował się ochroniarz, ale na szczęście nie został ranny. Ogień z płonącej furgonetki sięgał 14 metrów. Doszło do poważnych zniszczeń, ale straż pożarna na szczęście szybko opanowała pożar.

Zastępca redaktora naczelnego Wim Hoogland poinformował, że przed wejściem do budynku znajdują się duże betonowe skrzynki na kwiaty. Jego zdaniem kierowca furgonetki musiał celowo wjechać do środka. Także policja podejrzewa, że ktoś celowo zniszczył budynek. Jak dotąd nie udało się zatrzymać podejrzanego.

26.06.2018 MŚ Niedziela.NL


Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Po raz pierwszy zastosowano eutanazję u nieuleczalnie chorego dziecka w Holandii

News image

Kod pomarańczowy z powodu ekstremalnych upałów. Przed Holandią co najmniej trzy dni z temperaturami do 34 stopni

News image

Strajk transportu publicznego w środę rano. Pociągi, autobusy i tramwaje staną na cztery godziny

News image

Eemshaven czy Terneuzen? Tylko te dwie lokalizacje pozostały w wyścigu o nowe elektrownie jądrowe

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki