Holandia: Sąd zadecydował – bilet nie gwarantuje miejsca siedzącego w pociągu

Archiwum '18

fot. Shutterstock

Zakup biletu nie gwarantuje miejsca siedzącego w pociągu – zadecydował sąd w Utrechcie, w odpowiedzi na pozew wniesiony przez ConsumentenClaim przeciwko holenderskiemu przedsiębiorstwu kolejowemu NS. Według sędziego, ważny bilet upoważnia nas tylko do transportu.

Jak przekazał sędzia, „sposób w jaki odbywa się transport nie jest określony przez prawo” - informuje stacja NOS. Organizacja konsumentów ConsumentenClaim żądała rekompensaty ze strony NS w imieniu grupy pasażerów pociągu. Według organizacji, muszą oni codziennie stać w przepełnionych wagonach z powodu braku miejsc w pociągach.

Przedstawiciele ConsumentenClaim przekazali, że decyzja sądu jest rozczarowująca. Dodano jednak, że z powodu zainteresowania mediów sprawą, NS mimo wszystko stara się o udogodnienia dla pasażerów. „Dzięki temu można powiedzieć, że częściowo wygraliśmy” - przekazał dyrektor organizacji, Stef Smit.

W reakcji na pozew, przewoźnik kolejowy NS poinformował, że Holandia z roku na rok jest coraz bardziej przeludniona i brak miejsc siedzących w pociągach jest jedną z konsekwencji tej sytuacji.


10.06.2018 KK Niedziela.NL


Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Rzecznik praw obywatelskich krytykuje opłaty za tunel Blankenburg. „System jest zbyt skomplikowany”

News image

Superfala upałów oficjalnie potwierdzona. Pierwszy taki czerwiec w historii

News image

Asfalt pęka i wybrzusza się na holenderskich drogach. Upały uszkadzają nawierzchnię

News image

Zabił byłą partnerkę psim łańcuchem i próbował upozorować samobójstwo. Sąd skazał go na 21 lat więzienia

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki