Holandia: Minister zdrowia chce zakazać palenia w ogródkach restauracyjnych

Archiwum '18

fot. Shutterstock

Palenie na tarasach oraz w ogródkach kawiarni i restauracji już wkrótce może być zabronione. Zdaniem młodszego ministra zdrowia Paula Blokhuisa, przepisy muszą się zmienić, jeśli Holendrzy mają rzucić palenie.

- Uważam, że nie możemy uniknąć surowszych przepisów. Przed nami daleka droga, żeby nadrobić zaległości - stwierdził Blokhuis odnosząc się w ten sposób do Stanów Zjednoczonych, gdzie przepisy dotyczące palenia są znacznie surowsze nić w Holandii i większości krajów europejskich.

Przedstawiciel resortu zdrowia poinformował, że nowe przepisy powstaną we współpracy z organizacjami społecznymi, centrami wiedzy i sektorem zdrowia. Blokhuis poinformował, że wkrótce ceny papierosów wzrosną, a liczba sklepów oferujących wyroby tytoniowe spadnie.

- Czas by zakaz palenia w ogródkach restauracyjnych stał się częścią umowy - dodał młodszy minister zdrowia.

Jak wynika z danych krajowego urzędu statystycznego CBS, około 23% ludzi po 25 roku życia pali regularnie.

02.06.2018 KK Niedziela.NL


Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Rzecznik praw obywatelskich krytykuje opłaty za tunel Blankenburg. „System jest zbyt skomplikowany”

News image

Superfala upałów oficjalnie potwierdzona. Pierwszy taki czerwiec w historii

News image

Asfalt pęka i wybrzusza się na holenderskich drogach. Upały uszkadzają nawierzchnię

News image

Zabił byłą partnerkę psim łańcuchem i próbował upozorować samobójstwo. Sąd skazał go na 21 lat więzienia

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki