Holandia: Największy wzrost konsumpcji od 17 lat!

Archiwum '18

fot. Shutterstock

W pierwszym kwartale tego roku mieszkańcy Holandii wydali o 3% więcej niż w pierwszym kwartale roku ubiegłego. Oznacza to największy wzrost konsumpcji od 17 lat.

Był to już 16. kwartał z rzędu, w którym odnotowano wzrost wydatków konsumpcyjnych liczony w skali roku – poinformowało niderlandzkie Główne Biuro Statystyczne CBS.

W okresie od początku stycznia do końca marca 2018 roku mieszkańcy Holandii wydawali więcej m.in. na samochody, urządzenia elektroniczne, ubrania oraz urządzenie mieszkań. Ponieważ pierwszy kwartał tego roku był chłodniejszy niż pierwszy kwartał 2017 roku wzrosły również wydatki na gaz.

Także wydatki na wizyty w restauracjach, kawiarniach i pubach oraz na usługi były większe. CBS podkreśla, że wydatki na usługi stanowią ponad połowę wszystkich wydatków konsumpcyjnych.

Również inne dane makroekonomiczne są dobre. Przedsiębiorcy zainwestowali w pierwszym kwartale 2018 roku o 6% więcej niż w tym samym okresie roku ubiegłego. Firmy inwestowały głównie w maszyny, pojazdy i nieruchomości. Produkcja przemysłowa wzrosła w marcu o 3,5% w skali roku, a PKB był w pierwszym kwartale tego roku o 2,8% wyższy niż rok wcześniej, informuje CBS.


17.05.2018 ŁK Niedziela.NL


Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Trzy osoby utonęły podczas czwartkowych upałów w Holandii

News image

Kod czerwony przedłużony w czterech prowincjach. Ostrzeżenie będzie obowiązywać do soboty wieczorem

News image

Szkoły zamknięte, rozprawy odwołane. Kod czerwony paraliżuje życie w Holandii

News image

Rijkswaterstaat apeluje: nie jedź jutro samochodem, jeśli nie musisz. Kod czerwony w ośmiu prowincjach

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki