Holandia: Przywieźli do sklepu… 1000 skrzynek po piwie

Archiwum '17

fot. Shutterstock

- Oczywiście zdarza się, że po imprezie ludzie przywożą wiele pustych skrzynek po piwie. Ale to… to była jednak unikalna sytuacja – powiedział menadżer supermarketu Jumbo w Dalfsen (prowincja Overijssel), cytowany przez dziennik AD. 

Właściciele skrzynek po piwie Heineken – członkowie klubu młodzieżowego Keet Mashoek – na szczęście uprzedzili supermarket kilka dni wcześniej.

Młodzi imprezowicze skrzynki zbierali przez trzy lata. W sumie zebrało się ich ponad tysiąc, 869 z butelkami, 155 bez. Kiedy w kantynie zaczęło robić się ciasno, szefostwo Keet Mashoek postanowiło je zwrócić i odzyskać kaucję.

Nie było to proste. Kilka innych supermarketów i sam Heineken odmówił przyjęcia tak wielkiej liczby skrzynek i pustych butelek, opisuje lokalny dziennik De Stentor. Również Ronald Kamphuis, menadżer supermarketu w Dalfsen, był początkowo sceptyczny.

- A co jeśli to były kradzione skrzynki? Kiedy jednak okazało się, że chodzi o klub Keet Mershoek, wiedziałem już wszystko – powiedział gazecie AD.

Do sklepu skrzynki przywieziono na przyczepie ciągniętej przez traktor. W sumie młodzi imprezowicze dostali ponad 3 600 euro kaucji. Jeden z nich przyznał, że za te pieniądze kupią być może… jacuzzi. – No i wypijemy za to w najbliższym czasie kilka piw – dodał.



31.08.2017 ŁK Niedziela.NL


Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Zabił byłą partnerkę psim łańcuchem i próbował upozorować samobójstwo. Sąd skazał go na 21 lat więzienia

News image

Defilada Weteranów i festiwal Defqon.1 odwołane z powodu upałów

News image

Prawie 40 stopni w Limburgii. Rekord upału z 2019 roku jednak nie padł

News image

Trzy osoby utonęły podczas czwartkowych upałów w Holandii

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki