Holandia: 12 milionów euro zostanie przeznaczone na badanie kobiecych chorób

Archiwum '16

fot. Shutterstock

Minister Zdrowia Publicznego Edith Schippers postanowiła zainwestować 12 milionów euro na badania dotyczące problemów zdrowotnych kobiet, a konkretnie na mapowanie różnic zdrowotnych pomiędzy kobietami i mężczyznami

Zdaniem minister, wspomniane różnice zdrowotne mogą okazać się bardzo duże. Dla przykładu, kobiety są o 60 procent bardziej od mężczyzn narażone na skutki uboczne leków. Część chorób, takich jak np. choroby serce, objawiają się u mężczyzn i u kobiet różnymi symptomami. Kobiety też dwa razy częściej cierpią na depresję.

- Od dawna wiadomo, że istnieją różnice, ale o ich przyczynach i konsekwencjach wciąż wiemy zbyt mało. Leczymy kobiety w sposób, który najlepiej pasuje do mężczyzn, bo nie posiadamy wiedzy o tym, jak dostosowywać leczenie do kobiet. To nie do przyjęcia. Dzięki badaniom na temat konkretnych przyczyn i objawów chorób u kobiet, dowiemy się, jak je najlepiej leczyć, a dzięki temu poprawimy opiekę zdrowotną i jakość życia kobiet - powiedziała Schippers.

Na badania Schippers zamierza przeznaczyć 12 milionów euro.


08.03.2016 MŚ Niedziela.NL

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Superfala upałów oficjalnie potwierdzona. Pierwszy taki czerwiec w historii

News image

Asfalt pęka i wybrzusza się na holenderskich drogach. Upały uszkadzają nawierzchnię

News image

Zabił byłą partnerkę psim łańcuchem i próbował upozorować samobójstwo. Sąd skazał go na 21 lat więzienia

News image

Defilada Weteranów i festiwal Defqon.1 odwołane z powodu upałów

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki