Holandia: „NS powinno płacić odszkodowania za brak miejsc siedzących”

Archiwum '16


Zdaniem organizacji ConsumentenClaim która specjalizuje się w zbiorowych skargach, holenderska spółka kolejowa NS powinna wypłacać odszkodowania tym pasażerom, którzy z powodu zatłoczonych pociągów muszą stać podczas podróży.

- Sądzimy, że tak długo, jak problem zatłoczonych pociągów nie zostanie rozwiązany,  pasażerom, dla których zabrakło miejsc siedzących, należy się przynajmniej 50% zwrot kosztów podróży - powiedział dyrektor ConsumentenClaim Stef Smit.

Organizacja oskarża NS o złe zarządzanie koleją i twierdzi, że problemu zatłoczonych pociągów dało się uniknąć. O tym, że pociągów zabraknie wiedziano już 2014 roku, natomiast krajowa spółka nie podjęła odpowiednich kroków, by rozwiązać ten problem. Zdaniem ConsumentenClaim nowe pojazdy trzeba było zamówić z dużo większym wyprzedzeniem, a tymczasowo na najbardziej obleganych trasach wdrożyć do pracy dodatkowe autobusy.

W wypowiedzi dla serwisu informacyjnego Nu.nl, rzecznik NS nie odniósł się jpropozycji rekompensaty finansowej.

- Choć oferujemy 'miejsca' w naszych pociągach, a nie 'siedzenia',  staramy robić się wszystko, co umożliwi  pasażerom komfortową podróż - skomentował sprawę rzecznik NS.


03.03.2016 MŚ Niedziela.NL

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Rzecznik praw obywatelskich krytykuje opłaty za tunel Blankenburg. „System jest zbyt skomplikowany”

News image

Superfala upałów oficjalnie potwierdzona. Pierwszy taki czerwiec w historii

News image

Asfalt pęka i wybrzusza się na holenderskich drogach. Upały uszkadzają nawierzchnię

News image

Zabił byłą partnerkę psim łańcuchem i próbował upozorować samobójstwo. Sąd skazał go na 21 lat więzienia

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki