Holandia: Zakaz wstępu na mecze dla 22 kibiców ADO Den Haag

Archiwum '16

fot. Martien van Gaalen / Shutterstock.com

Klub piłkarski ADO Den Haag ukarał kibiców za obraźliwe i dyskryminujące hasła wykrzykiwane podczas meczu ADO i Ajaxu, do którego doszło w niedzielę w Hadze. Dwudziestu dwóch kibiców ADO będzie objętych zakazem wstępu na wszystkie mecze swojej drużyny.

Zakaz wszedł w życie ze skutkiem natychmiastowym i ma obowiązywać do czasu uzgodnienia przez ADO Den Haag i Holenderski Związek Piłki Nożnej ostatecznej kary. O podjętej decyzji, kibice zostali poinformowani na piśmie.

Podczas niedzielnego meczu, kibice ADO wykrzykiwali rasistowskie slogany, śpiewali obraźliwe piosenki i naśladowali odgłosy dżungli zwłaszcza w momentach, kiedy piłkarz Ajaxu Riechedly Bazoer był przy piłce.
Holenderski Związek Piłki Nożnej KNVB zdecydował zająć się sprawą i zapowiedział, że w tego typu sytuacjach, drużyna, której piłkarze są obrażani podczas meczu, ma prawo przerwać spotkanie i nie zostanie za to ukarana.

Śledztwo w sprawie rozpoczęło się zaraz po zakończeniu meczu. Wyniki dochodzenia zostaną przekazane do prokuratury, która zadecyduje, czy kibice zostaną pociągnięci do odpowiedzialności karnej. Ajax ogłosił w czwartek, że ma zamiar oskarżyć sprawców o rasizm.


25.01.2016 MŚ Niedziela.NL

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Zabił byłą partnerkę psim łańcuchem i próbował upozorować samobójstwo. Sąd skazał go na 21 lat więzienia

News image

Defilada Weteranów i festiwal Defqon.1 odwołane z powodu upałów

News image

Prawie 40 stopni w Limburgii. Rekord upału z 2019 roku jednak nie padł

News image

Trzy osoby utonęły podczas czwartkowych upałów w Holandii

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki