Holandia: Dodatkowych 330 mln euro na podwyżki dla budżetówki

Archiwum '16

fot. Shutterstock

Holenderski rząd postanowił przeznaczyć dodatkowych 330 mln euro na podwyżki płac pracowników strefy budżetowej.

Płace pracowników tej strefy miały w przyszłym roku wzrosnąć, ale niedawno fundusz emerytalny ABP, do którego należą osoby zatrudnione w budżetówce, ogłosił zwiększenie składki emerytalnej. W efekcie mimo wcześniej zaplanowanej podwyżki realne płace w tym sektorze nie uległyby zmianie.

W związku z tym holenderski rząd postanowił przeznaczyć na podwyżki dodatkowych 330 mln euro, poinformował minister finansów Jeroen Dijsselbloem. Dzięki temu, mimo wyższych składek na dodatkowe emerytury, płace w budżetówce w przyszłym roku realnie wzrosną. 

- Jeśli nie dołożylibyśmy tych pieniędzy, odbiłoby się to na podwyżce płac. Oznaczałoby to, że nauczyciele, żołnierze czy policjanci w ogóle nie dostaliby podwyżek. Trudno byłoby to w dzisiejszych czasach wytłumaczyć. Płace w tym sektorze długo były zamrożone i chcemy, by to się już zmieniło – powiedział minister Dijsselbloem, cytowany przez portal nu.nl.



28.11.2016 ŁK Niedziela.NL



Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Rzecznik praw obywatelskich krytykuje opłaty za tunel Blankenburg. „System jest zbyt skomplikowany”

News image

Superfala upałów oficjalnie potwierdzona. Pierwszy taki czerwiec w historii

News image

Asfalt pęka i wybrzusza się na holenderskich drogach. Upały uszkadzają nawierzchnię

News image

Zabił byłą partnerkę psim łańcuchem i próbował upozorować samobójstwo. Sąd skazał go na 21 lat więzienia

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki