Holandia: W przyszłym roku rachunki za energię będą wyższe

Archiwum '16

fot. Shutterstock

Na stronie Pricewise.nl, pojawiła się informacja o nadchodzącej podwyżce cen energii. Obliczenia oparte są na badaniu przedsiębiorstw energetycznych Essent, Eneco i Nuon. Na przestrzeni roku przeciętne gospodarstwo domowe zapłaci za energię średnio 20 euro więcej.

Po trzech latach spadku cen za gaz i energię elektryczną, w przyszłym roku Holendrzy mogą spodziewać się podwyżek rachunków. Przeciętne gospodarstwo domowe, zużywające 3500 kWh energii elektrycznej i 1,500 m3 gazu, płaci dziś za rachunki 131 euro miesięcznie. Na przestrzeni roku wydatki są blisko 200 euro niższe niż na początki 2014 roku. Niestety, specjaliści uważają, że ceny powoli zaczną wzrastać.

Przewidywania wzrostu cen są uzależniony od międzynarodowej produkcji gazu i energii elektrycznej oraz większe zapotrzebowanie energetyczne.


13.11.2016 MŚ Niedziela.NL



Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Rijkswaterstaat apeluje: nie jedź jutro samochodem, jeśli nie musisz. Kod czerwony w ośmiu prowincjach

News image

Po raz pierwszy w historii Holandii wprowadzono kod czerwony z powodu upałów. Obowiązuje od północy w ośmiu prowincjach

News image

Oficjalna fala upałów w całej Holandii. Tej nocy może paść rekord najcieplejszej nocy w historii

News image

Wskaźnik upału osiągnął maksimum na południu Holandii. Roboty drogowe odwołane, asfalt zbyt gorący do pracy

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki