Holandia: Burmistrz Hagi rezygnuje z urzędu

Archiwum '16

fot. Shutterstock

W piątkowym liście do rady gminy burmistrz Hagi, Jozias van Aartse poinformował, że z dniem 1 marca ustąpi z urzędu. Van Aartsen objął urząd burmistrza w marcu 2008. W październiku 2013 roku ogłoszono, że jego urząd przedłuży się o drugą kadencję, która miała trwać do grudnia 2017 roku.

Burmistrz motywuję swoją decyzję interesami miasta. Chce, by jego następca miał wystarczającą dużo czasu, by przygotować się do wyborów lokalnych w marcu 2018.

- Mimo że w sercu chciałbym służyć jako burmistrz Hagi do końca mojej kadencji, wierzę, że interesy miasta muszą znaleźć się na pierwszym miejscu. Mój następca powinien mieć wystarczająco dużo czasu, aby przyzwyczaić się do stanowiska, zanim rozpocznie się urząd nowej rady - napisał Van Aartsen.

Jak na razie nie wiadomo, czym zamierza zająć się Van Aartsen po odejściu ze stanowiska.


08.10.2016 MŚ Niedziela.NL



Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Rzecznik praw obywatelskich krytykuje opłaty za tunel Blankenburg. „System jest zbyt skomplikowany”

News image

Superfala upałów oficjalnie potwierdzona. Pierwszy taki czerwiec w historii

News image

Asfalt pęka i wybrzusza się na holenderskich drogach. Upały uszkadzają nawierzchnię

News image

Zabił byłą partnerkę psim łańcuchem i próbował upozorować samobójstwo. Sąd skazał go na 21 lat więzienia

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki