Holandia: Lodziarnie często na bakier z higieną

Archiwum '16

fot. Shutterstock

Wiele holenderskich lodziarni ma problemy z utrzymaniem odpowiednich standardów, jeśli chodzi o higienę – wynika z kontroli przeprowadzonych przez inspekcję NVWA, o której napisał m.in. dziennik „De Telegraaf”.

Tego lata NVWA skontrolowało 218 lodziarni na terenie całego kraju. W przypadku 37 z nich (17 %) stwierdzono nieprawidłowości i uchybienia, z czego w 6 przypadkach miały one poważny charakter, a w jednym przypadku kontrolerzy odkryli, że w lodach znajdowało się zbyt wiele szkodliwych mikroorganizmów.

W trakcie przeprowadzanych od maja do sierpnia tego roku kontroli pracownicy NVWA zwracali uwagę m.in. na to, czy sprzedawcy w odpowiedni sposób przechowywali lody i czy pomieszczenia były czyste, a także pobrali ponad 300 próbek lodów, które poddano następnie laboratoryjnej analizie.

Najczęstszymi nieprawidłowościami, z jakimi zetknęli się kontrolerzy, było niewłaściwe czyszczenie pomieszczeń, w których przechowuje się i sprzedaje lody, a także np. brudne sztućce. Właściciele lodziarni, w których przepisy dotyczące higieny były łamane, zostali ukarani grzywną lub oficjalnym ostrzeżeniem, czytamy na stronie internetowej NVWA.



08.10.2016 ŁK Niedziela.NL



Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Rzecznik praw obywatelskich krytykuje opłaty za tunel Blankenburg. „System jest zbyt skomplikowany”

News image

Superfala upałów oficjalnie potwierdzona. Pierwszy taki czerwiec w historii

News image

Asfalt pęka i wybrzusza się na holenderskich drogach. Upały uszkadzają nawierzchnię

News image

Zabił byłą partnerkę psim łańcuchem i próbował upozorować samobójstwo. Sąd skazał go na 21 lat więzienia

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki