Holandia: NS walczy ze złym stanem toalet

Archiwum '16

fot. Shutterstock

W przyszłym tygodniu na tory wyjedzie pierwszy pociąg, który poza WC będzie wyposażony także w pisuary. Władze kolei mają nadzieję, że dzięki temu toalety będą czystsze, a korzystanie z nich przyjemniejsze.

Problem brudnych i brzydko pachnących toalet w pociągu jest większy niż mogłoby się wydawać. Przeprowadzone na ten temat badania wykazały, że blisko połowa kobiet nie pije nic przed podróżą, by uniknąć przykrego korzystania z toalety. Kiedy jednak są do tego zmuszone, robią wszystko, by w jak najmniejszym stopniu dotknąć znajdujące się w toalecie powierzchnie.

Ciągłe poruszanie się pociągu, złe oświetlenie i brak pisuarów, nie ułatwia korzystania z toalety również mężczyznom. Wiele osób nie myje nawet rąk, bo uważa, że woda w pociągu również jest brudna.

Ulepszone toalety pojawią się najpierw w piętrowych pociągach. Po pewnym czasie NS zamierza ocenić wyniki eksperymentu, i jeśli będą one zadowalające, wprowadzić pisuary także do pozostałych pociągów.  Obecnie pociągowe toalety oceniane są przez pasażerów na 4.1 punktów. Dzięki wprowadzeniu pisuarów, NS ma nadzieję uzyskać wynik 7,5.


26.08.2016 MŚ Niedziela.NL


Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Zabił byłą partnerkę psim łańcuchem i próbował upozorować samobójstwo. Sąd skazał go na 21 lat więzienia

News image

Defilada Weteranów i festiwal Defqon.1 odwołane z powodu upałów

News image

Prawie 40 stopni w Limburgii. Rekord upału z 2019 roku jednak nie padł

News image

Trzy osoby utonęły podczas czwartkowych upałów w Holandii

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki