Holandia: Olimpijczycy na herbacie u króla

Archiwum '16

fot. T photography / Shutterstock.com

Premier Holandii Mark Rutte zaprosił dziś do Ministerstwa Spraw Ogólnych zawodników, którzy podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio, wywalczyli dla kraju medale.

Na uroczystości obecna była także Minister Sportu Edith Schippers, przewodniczący NOC*NSF Andre Bolhuis, szef holenderskiej kadry Maurits Hendriks oraz trenerzy olimpijczyków, którzy pogratulowali holenderskiej kadrze sukcesów.

- Po raz pierwszy do Rio pojechało więcej kobiet niż mężczyzn i to one zdobyły więcej medali. To były igrzyska kobiet - mówił Rutte, po czym nawiązał do sytuacji, w których kadra była o krok od medalu. Aż dziesięciokrotnie holenderscy zawodnicy zajmowali 4 miejsce.

- Nigdy nie zapomnimy obrazu upadającego Epke Zondelrand i jego mistrzowskiego finiszu. Ani Churandy Martina. Brakowało mu tylko 0,01 sekundy, by zdobyć medal, a mimo to się uśmiechał. Zaraz po mnie, on jest najszczęśliwszym człowiekiem w Holandii - żartował premier.

Po oficjalnej części, olimpijczycy przejechali na rowerach do Pałacu Królewskiego w Hadze, dokąd król Willem-Alexander i królowa Maxima zaprosili ich na herbatę.


25.08.2016 MŚ Niedziela.NL

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Rzecznik praw obywatelskich krytykuje opłaty za tunel Blankenburg. „System jest zbyt skomplikowany”

News image

Superfala upałów oficjalnie potwierdzona. Pierwszy taki czerwiec w historii

News image

Asfalt pęka i wybrzusza się na holenderskich drogach. Upały uszkadzają nawierzchnię

News image

Zabił byłą partnerkę psim łańcuchem i próbował upozorować samobójstwo. Sąd skazał go na 21 lat więzienia

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki