Holandia: Olimpijczycy na herbacie u króla

Archiwum '16

fot. T photography / Shutterstock.com

Premier Holandii Mark Rutte zaprosił dziś do Ministerstwa Spraw Ogólnych zawodników, którzy podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio, wywalczyli dla kraju medale.

Na uroczystości obecna była także Minister Sportu Edith Schippers, przewodniczący NOC*NSF Andre Bolhuis, szef holenderskiej kadry Maurits Hendriks oraz trenerzy olimpijczyków, którzy pogratulowali holenderskiej kadrze sukcesów.

- Po raz pierwszy do Rio pojechało więcej kobiet niż mężczyzn i to one zdobyły więcej medali. To były igrzyska kobiet - mówił Rutte, po czym nawiązał do sytuacji, w których kadra była o krok od medalu. Aż dziesięciokrotnie holenderscy zawodnicy zajmowali 4 miejsce.

- Nigdy nie zapomnimy obrazu upadającego Epke Zondelrand i jego mistrzowskiego finiszu. Ani Churandy Martina. Brakowało mu tylko 0,01 sekundy, by zdobyć medal, a mimo to się uśmiechał. Zaraz po mnie, on jest najszczęśliwszym człowiekiem w Holandii - żartował premier.

Po oficjalnej części, olimpijczycy przejechali na rowerach do Pałacu Królewskiego w Hadze, dokąd król Willem-Alexander i królowa Maxima zaprosili ich na herbatę.


25.08.2016 MŚ Niedziela.NL

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Superfala upałów oficjalnie potwierdzona. Pierwszy taki czerwiec w historii

News image

Asfalt pęka i wybrzusza się na holenderskich drogach. Upały uszkadzają nawierzchnię

News image

Zabił byłą partnerkę psim łańcuchem i próbował upozorować samobójstwo. Sąd skazał go na 21 lat więzienia

News image

Defilada Weteranów i festiwal Defqon.1 odwołane z powodu upałów

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki