Holenderscy olimpijczycy powitani przez tłumy fanów

Archiwum '16

fot. lazyllama / Shutterstock.com

Zaraz po powrocie z Rio, holenderscy olimpijczycy zostali przewiezienia do centrum RAI w Amsterdamie. Na miejscu powitały ich rodziny, przyjaciele i tłumy fanów. Zawodnicy, którym się nie powiodło, zostali odesłani do Holandii wcześniej.

Holandia zakończyła Igrzyska Olimpijskie w Rio na 11. miejscu w tabeli. Reprezentacja zdobyła w sumie 19 medali - osiem złotych, siedem srebrnych i cztery brązowe krążki.

- To naprawdę wspaniałe zakończenie imprezy – powiedziała o wtorkowej uroczystości Dafne Schippers, srebrna medalistka w biegu na 200 metrów.

Największym rozczarowaniem holenderskiej drużyny okazał się gimnastyk Van Gelder, który został wyrzucony z olimpijskiej wioski po tym, jak przyłapano go na nocnym pijaństwie. Pomimo oficjalnego odwołania, zawodnikowi nie udało się wrócić do Rio.

Holenderski Komitet Olimpijski skrytykowany został natomiast za tzw. „lot przegranych”, czyli przymusowe, wcześniejsze odsyłanie do kraju tych zawodników, którym na igrzyskach się nie powiodło.


24.08.2016 MŚ Niedziela.NL


Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

PRACA W HOLANDII: Codziennie setki wakatów na www.praca.nl (niedziela 28 czerwca 2026, www.PRACA.NL)

News image

Rzecznik praw obywatelskich krytykuje opłaty za tunel Blankenburg. „System jest zbyt skomplikowany”

News image

Superfala upałów oficjalnie potwierdzona. Pierwszy taki czerwiec w historii

News image

Asfalt pęka i wybrzusza się na holenderskich drogach. Upały uszkadzają nawierzchnię

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki