Holandia, Utrecht: 4 pacjentów straciło oko przez pooperacyjną infekcję

Archiwum '16

fot. Shutterstock

Czterech pacjentów, którzy w zeszłym roku poddali się operacji oczu w szpitalu w Utrechcie, straciło oko z powodu infekcji. Dwóm kolejnym osobom, które nabawiły się infekcji podczas operacji, udało się uratować wzrok.

W sumie sześciu pacjentów nabawiło się infekcji podczas operacji. Ci, którzy stracili oko, obwiniają za to szpital. Władze placówki przeprowadziły dochodzenie w sprawie zakażeń, jednak nie udało się  ustalić ich przyczyny.

W oficjalnym oświadczeniu rzecznik szpitala powiedział, że na ryzyko zakażenia ma wpływ wiele czynników. Osobom, które straciły oko, szpital zaoferował finansową ugodę, ale nie przyznał się do odpowiedzialności.

Jasper Keizer, reprezentujący pacjentów, nie jest usatysfakcjonowany odpowiedzią szpitala i domaga się sprecyzowania czynników, które mogły doprowadzić do infekcji.

Szpital jest obecnie pod specjalnym nadzorem Ministerstwa Zdrowia. Okazało się, że problemy pojawiały się także na innych działaniach.


26.07.2016 MŚ Niedziela.NL

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Zabił byłą partnerkę psim łańcuchem i próbował upozorować samobójstwo. Sąd skazał go na 21 lat więzienia

News image

Defilada Weteranów i festiwal Defqon.1 odwołane z powodu upałów

News image

Prawie 40 stopni w Limburgii. Rekord upału z 2019 roku jednak nie padł

News image

Trzy osoby utonęły podczas czwartkowych upałów w Holandii

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki