Holandia, sport: „Bezsilni Pomarańczowi” wymęczyli punkt

Bardzo przeciętnie grająca Holandia zremisowała w piątek z Ekwadorem 1-1 w drugim meczu Mistrzostw Świata w Katarze. Mecz ten nie był wielkim widowiskiem, a piłkarze Oranje często grali ospale i bez pomysłu.

Podopieczni Louisa van Gaala dobrze rozpoczęli i już po 6 minutach prowadzili 1-0. Pięknym strzałem z dystansu popisał się Cody Gapko.

Później jednak Pomarańczowi pozwolili przejąć inicjatywę rywalom. Tuż przed przerwą wydawało się, że Ekwadorczycy odrobili stratę, ale sędzia anulował gola Estupinana, bo jeden z jego kolegów zasłaniał widok bramkarzowi i stał na pozycji spalonej.

Co się odwlecze, to nie uciecze… Cztery minuty po rozpoczęciu drugiej połowy padła zasłużona bramka dla drużyny z Ameryki Południowej. Bramkarz Holendrów obronił mocny strzał, ale wobec dobitki Valenci był bezradny.

Holendrzy grali ospale i mimo że częściej byli przy piłce, nie byli w stanie stworzyć sytuacji do strzelenia bramki. To Ekwador częściej atakował, choć również bezskutecznie. W całym meczu reprezentacja Holandii oddała tylko dwa strzały, a Ekwador - aż 15.  „Bezsilni Pomarańczowi”, tak to podsumował dziennik „AD”.

Oranje nie zapewnili więc sobie w piątek awansu do fazy pucharowej mundialu. Ich sytuacja w grupie nie jest jednak zła. Podobnie jak Ekwador mają po dwóch spotkaniach 4 punkty. Trzeci jest Senegal (3 punkty), który w piątek pokonał 3-1 reprezentację Kataru (0 punktów).

W ostatniej kolejce fazy grupowej rywalem Pomarańczowych będą gospodarze turnieju, czyli teoretycznie najsłabsza drużyna w grupie. Do zapewnienia sobie awansu Holendrom wystarczy remis. W przypadku porażki ewentualny awans Oranje będzie uzależniony od wyniku meczu Ekwador-Senegal. Mecz Katar-Holandia odbędzie się we wtorek o godz. 16:00.

28.11.2022 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.