Holandia, sport: Ajax upokorzony w Rotterdamie. 6-0!

Ten sezon jest w wykonaniu Ajaxu dramatycznie słaby. W niedzielę amsterdamczycy doznali kolejnego upokorzenia, tym razem w starciu z odwiecznym rywalem.

Ajax przegrał z Feyenoordem aż 0-6. Oba kluby grały ze sobą już 204 razy, ale jeszcze nigdy w historii Feyenoord nie wygrał z amsterdamczykami aż tak wysoko - przypomniał portal nu.nl.

Starcia Ajaxu i Feyenoordu uchodzą za „klasyk” ligi holenderskiej, ale w niedzielę nie było mowy o równej walce. Goście od początku grali kiepsko, a po pierwszej połowie przegrywali już 0-3. W drugiej części gry w ciągu dziesięciu minut rotterdamczycy strzelili kolejne trzy bramki.

Autorem pierwszego i ostatniego trafienia wieczoru był Paixão. Dwa gole strzelił także Minteh, a po jednej bramce dołożyli Hancko i Timber.

Na pięć kolejek przed końcem sezonu Eredivisie na czele tabeli jest PSV. Ekipa z Eindhoven rozgrywa świetny sezon i przegrała tylko jedno z 29 spotkań. PSV ma 9 punktów przewagi nad drugim Feyenoordem i 18 punktów przewagi nad trzecim Twente.

Ajax zajmuje dopiero szóstą pozycję, a oprócz PSV, Feyenoordu i Twente wyprzedzają go jeszcze NEC i AZ. Strata amsterdamczyków do liderów z Eindhoven to w tej chwili już 33 punkty!

08.04.2024 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.