Niemcy: Ale spektakl w Monachium! Szansa na finał LM wciąż jest

Półfinałowe starcie w Lidze Mistrzów Bayernu Monachium z Realem Madryt było pięknym spektaklem, obfitującym w ładne akcje, gole i zwroty akcji. Ostatecznie spotkanie w Monachium zakończyło się remisem 2-2.

Bayern dobrze zaczął, ale nie wykorzystał kilku okazji do zdobycia gola. Niewykorzystane okazje się mszczą, mówi futbolowe porzekadło, i tak faktycznie się stało. To goście z Hiszpanii jako pierwsi umieścili piłkę w bramce przeciwnika. W 24. minucie prowadzenie Realowi dał Vinicius Júnior.

Na początku drugiej połowy to Bayern wykazał się większą skutecznością. Najpierw w 53. wyrównującego gola strzelił Leroy Sané, a już cztery minuty później Harry Kane wykorzystał jedenastkę. Ze stanu 0-1 zrobiło się 2-1 dla gospodarzy i bawarska publiczność miała co świętować.

W końcowej fazie spotkania doszło do kolejnego zwrotu akcji, a bohaterem ekipy z Madrytu po raz kolejny okazał się być Vinicius Júnior. Brazylijski napastnik uciszył kibiców w Monachium i ustalił wynik na 2-2. Sprawa awansu do finału LM pozostaje otwarta.

Rewanż w Madrycie zaplanowano na środę 8 maja. Początek o godz. 21:00. W drugim półfinale zmierzą się Borussia z PSG. Pierwsze spotkanie dwumeczu odbędzie się dziś (środa 1 maja) o godz. 21:00.

01.05.2024 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.