Holandia, sport: Piękny gol Polaka! Mistrzostwo coraz bliżej

Feyenoord wygrał w niedzielę z Cambuur 3-0 i coraz pewniej zmierza po pierwszy od 2017 r. tytuł mistrza kraju. Jedną bramkę dla rotterdamczyków zdobył Sebastian Szymański.

Mecz w Leeuwarden ułożył się dla gości bardzo dobrze. Już w 17. minucie prowadzenie Feyenoordowi dał Santaigo Giménez. W 51. minucie wynik na 2-0 podwyższył Szymański. Reprezentant Polski popisał się pięknym technicznym uderzeniem, a bramkarz rywali okazał się bezradny.

Feyenoord dominował, a ostatni w tabeli Eredivisie Cambuur niewiele mogło zrobić. Goście oddali aż 25 strzałów, w tym 9 w światło bramki. W 64. minucie przewaga rotterdamczyków jeszcze bardziej się zwiększyła, bo samobójczego gola strzelił Calvin Mac-Intosch.

Na pięć kolejek przed zakończeniem sezonu Eredivisie przewaga Feyenoordu nad Ajaxem i PSV nadal wynosi 8 punktów. PSV wygrało w niedzielę na wyjeździe z Volendam 3-2, a Ajax wygrał na własnym terenie z Emmen 3-1.

W minionych dwóch sezonach mistrzem Holandii był Ajax. W sezonie 2019/2020, ze względu na skrócenie rozgrywek z powodu pandemii, oficjalnego mistrza nie było (choć to Ajax był pierwszy w tabeli).

Także w sezonie 2018/2019 r. to stołeczny klub wywalczył tytuł. Rok wcześniej z mistrzostwa cieszyli się kibice PSV, a w sezonie 2016/2017 tryumfował Feyenoord. Wiele wskazuje na to, że po sześciu latach przerwy tytuł wróci do Rotterdamu.

17.04.2023 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.