Sport: To mogła być kompromitacja! Porażka rotterdamczyków w Rzymie

W pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Europy Feyenoord zmierzył się na wyjeździe z Lazio. Mecz rozpoczął się dla Holendrów fatalnie, bo już po 28 minutach przegrywali 0-3.

Pierwszy gol padł w czwartej minucie, a jego autorem był Luis Alberto. Niewiele później na listę strzelców wpisali się Felipe Anderson i Matias Vecino. Kibice Feyenoordu mogli się obawiać, że mecz zakończy się kompromitująco wysoką porażką.

Do przerwy goście wytrwali jednak już bez straty kolejnych goli. Także początek drugiej części gry był spokojniejszy. Gospodarze, już prawie pewni trzech punktów, zwolnili tempo gry. Nie przeszkodziło im to jednak podwyższyć wyniku w 63. minucie, kiedy to Vecino ograł obrońców holenderskiego klubu i zdobył drugiego gola tego wieczoru.

Końcówka należała już do gości, którzy pokazali, że też potrafią grać w piłkę. Kontaktowy gol dla Feyenoordu padł z rzutu karnego, wykorzystanego przez Santiago Giméneza, a na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Giménez znów pokonał bramkarza rywali. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Lazio 4-2.

W drugim meczu grupy F Sturm Graz wygrał na własnym terenie z Midtjylland 1-0. To właśnie austriacka drużyna będzie kolejnym rywalem Feyenoordu w Lidze Europy. Mecz odbędzie się w przyszły czwartek w Rotterdamie, początek godz. 18:45.

09.09.2022 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.