Sport: Ale forma! Imponujący start Ajaxu w Lidze Mistrzów

W pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów Ajax wygrał na własnym terenie z Rangers FC 4-0. Już na przerwę mistrzowie Holandii schodzili z trzybramkowym prowadzeniem.

Początek meczu w wykonaniu Ajaxu był imponujący. Pierwszy gol dla gospodarzy padł już w 17. minucie, kiedy to celnym strzałem po rzucie rożnym popisał się Edson Álvarez.

Po 33 minutach gry było już 3-0 dla stołecznej drużyny, dzięki golom Stevena Berghuisa i Mohammeda Kudusa. Jeszcze nigdy w historii występów Ajaxu w Lidze Mistrzów zespół ten nie uzyskał tak szybko trzybramkowego prowadzenia, poinformował portal nu.nl.

W drugiej połowie tempo meczu spadło, ale Ajax nadal kontrolował sytuację. W 80. minucie na listę strzelców wpisał się Steven Bergwijn, ustalając wynik spotkania na 4-0.

Warto przypomnieć, że drużyna Rangers FC w drodze do fazy grupowej Ligi Mistrzów wyeliminowała wicemistrzów Holandii, PSV Eindhoven. Trenerem szkockiego klubu jest były reprezentant Holandii Giovanni van Bronckhorst.

O środowym wieczorze w Amsterdamie holenderski szkoleniowiec i jego podopieczni będą chcieli jednak jak najszybciej zapomnieć. Dla Rangers FC to druga wysoka i bolesna porażka w ciągu kilku dni. W sobotę rywalem tego klubu w lidze szkockiej był odwieczny rywal, Celtic. Także ten mecz Rangers FC przegrało 0-4.

W drugim meczu grupy A Napoli wygrało z Liverpoolem 4-1. Dwa gole dla włoskiego klubu zdobył Piotr Zieliński.

08.09.2022 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.