Holandia: Tak źle nie było nigdy. Ajax w totalnym kryzysie

Holandia

Tak fatalnej serii w historii najbardziej znanego holenderskiego klubu piłkarskiego jeszcze nie było. Ajax po raz ósmy z rzędu nie był w stanie wygrać meczu.

W niedzielę amsterdamczycy przegrali 3-4 wyjazdowy mecz ligowy z FC Utrecht. Zespół z Utrechtu również ma za sobą fatalną pierwszą część sezonu, ale i tak okazał się lepszy niż ekipa ze stolicy. Ajax zajmuje teraz przedostatnie, siedemnaste miejsce w tabeli, a FC Utrecht jest szesnasty.

Po raz ostatni Ajax wygrał mecz o punkty 24 sierpnia. Od tego czasu trwa fatalna seria ośmiu meczów bez zwycięstwa (trzy w Lidze Europy, pięć w Eredivisie). W trakcie tej serii klub ze stolicy Holandii trzykrotnie remisował i aż pięciokrotnie przegrywał.

Niedziele spotkanie z FC Utrecht obfitowało w gole. Najpierw to gospodarze z Utrechtu wyszli na prowadzenie 2-0, po golach Flamingo (44. min) i Van der Hoorna (48.), by dosyć szybko je stracić po dwóch trafieniach Hlynssona (52. i 55) oraz Bergwijna (65.).

Ajax nie był jednak w stanie utrzymać prowadzenia 3-2 i po golach Toornstry (71.) i Fraeulo (90.) to FC Utrecht wygrał 4-3.

Liderem Eredivisie pozostaje PSV, które jak dotąd wygrało wszystkie dziewięć ligowych meczów i ma 27 punktów na koncie. Drugie jest AZ (25 punktów), trzeci Feyenoord (23), a czwarte Twente (22). Ajax ma zaledwie 5 punktów, ale rozegrał o dwa spotkania mniej niż większość pozostałych drużyn.

Podkreślić trzeba, że 30 września Ajax był bliski wygranej, bo prowadził na wyjeździe 3-2 z RKC Waalwijk, ale z powodu poważnych problemów zdrowotnych bramkarza przeciwników mecz tuż przed zakończeniem przerwano. Ostatnie minuty tego spotkania zostaną rozegrane 6 grudnia.

24.10.2023 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.