Bohaterski Tytoń znów na noszach

Lekkie wstrząśnienie mózgu i stłuczone biodra – tym zakończyła się bardzo groźnie wyglądająca kontuzja Przemysława Tytonia, polskiego bramkarza PSV Eindhoven.

W doliczonym czasie gry wyjazdowego meczu z Rodą JC Tytoń w fantastyczny sposób obronił strzał z rzutu wolnego. Polak rzucił się w róg bramki i zmienił lot piłki ratując PSV przed utratą gola. Niestety Tytoń rzucił się z taką siłą i szybkością, że następnie uderzył biodrem w słupek bramki, a głową we wbity w ziemię pręt za pomocą którego siatka jest przymocowana do bramki.

Polak stracił przytomność, a mecz na kilkanaście minut przerwano. Wszyscy fani PSV i Eredivisie myśleli wtedy zapewne o dramacie, do jakiego doszło we wrześniu ubiegłego roku. Wówczas Tytoń zderzył się w ferworze walki z kolegą z drużyny i również stracił przytomność. Tyle, że wówczas aż przez kilkanaście minut się nie ruszał. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Tym razem kontuzja okazała się na szczęście mniej groźna. Przemysław Tytoń przytomność stracił jedynie na kilka sekund, a po wizycie w szpitalu i stwierdzeniu lekkiego wstrząśnienia mózgu i stłuczeń mógł wrócić do domu. Nie wiadomo na razie czy i na jak długo kontuzja wykluczy Polaka z gry.

Mimo dobrej postawy Tytonia i kilku fantastycznych parad w ciągu 91. minut, jakie spędził na boisku przed fatalnym zderzeniem, faworyzowane PSV przegrało z ekipą gospodarzy 1-2.

Mecz w Kerkrade był potyczką dwóch polskich bramkarzy. W bramce Rody JC stał 22-letni Filip Kurto, polski bramkarz z Olsztyna, grający wcześniej m.in. w Wiśle Kraków.