Holandia, sport: Feyenoord mistrzem Holandii!

Nowym piłkarskim mistrzem Holandii został Feyenoord. Rotterdamski klub zapewnił sobie tytuł na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu.

W minioną niedzielę rotterdamczycy pokonali na własnym stadionie Go Ahead Eagles 3-0. Drugie w tabeli PSV też w niedzielę wygrało (2-1 z Fortuną Sittard), ale nie ma już szans na wyprzedzenie Feyenoordu w tabeli.

Po 32 kolejkach Eredivisie klub z Rotterdamu ma na koncie 79 punktów, PSV 71, AZ 64, a Ajax 63.

Amsterdamczycy rozegrali o jeden mecz mniej, bo niedziele spotkanie w Groningen sędzia przerwał już po 9 minutach. Przyczyną były race rzucane na boisko oraz to, że na murawę wbiegł jeden z pseudokibiców FC Groningen. Mecz będzie kontynuowany w poniedziałek, ale już przy pustych trybunach.

Po raz ostatnim Feyenoord sięgnął po tytuł sześć lat temu. Zdobyty w tym sezonie tytuł mistrzowski jest szesnastym w historii rotterdamskiego klubu.

W tym sezonie Feyenoord nie miał w lidze sobie równych. Rotterdamczycy jak dotąd przegrali tylko jeden z 32 meczów, a na czele tabeli byli już od przerwy zimowej. Dzięki zdobyciu mistrzostwa Feyenoord zapewnił sobie też miejsce w najbliższej edycji Ligi Mistrzów.

15.05.2023 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.