Holandia, sport: Emocje do samego końca! Poznaliśmy zdobywcę Pucharu Holandii

Niedzielny finał Pucharu Holandii (KNVB-beker) był bardzo wyrównany. O zwycięstwie PSV nad Ajaxem zdecydowały rzuty karne.

Amsterdamczycy wyszli na prowadzenie po tym, jak pod koniec pierwszej połowy samobójczego gola strzelił Jarrad Branthwaite. W drugiej połowie bramę dla PSV zdobył Thorgan Hazard.

W regulaminowym czasie gry było więc 1-1. Także dogrywka nie przyniosła zmiany wyniku. O tym, kto zdobędzie Puchar Holandii rozstrzygnęły jedenastki. Piłkarze Ajaxu zmarnowali aż trzy rzuty karne, a PSV dwa.

Klub z Eindhoven zdobył Puchar Holandii po raz jedenasty w historii. Dla Ajaxu był to kolejny rozczarowujący wynik w tym sezonie. Amsterdamczycy nie mają już realnych szans na mistrzostwo kraju i także w europejskich pucharach nie odnieśli większych sukcesów.

PSV także nie ma już większych szans na mistrzostwo kraju, bo do prowadzącego w tabeli Feyenoordu traci 8 punktów, a do końca sezonu pozostały jedynie cztery kolejki. Klub z miasta Philipsa zajmuje jednak obecnie drugie miejsce w tabeli, dające prawo do gry w eliminacjach Ligi Mistrzów. Ajax jest dopiero trzeci, ze stratą 3 punktów do PSV i 11 do Feyenoordu.

01.05.2023 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.