Holandia, sport: Ale pech Holendra! Tytuł był tak blisko… [zobacz FILM 11:54min]

Miał cztery piłki meczowe, ale ostatecznie musiał uznać wyższość rywala. Holenderski tenisista Botic van de Zandschulp był bardzo bliski wygrania po raz pierwszy w karierze turnieju rangi ATP.

W finale turnieju w Monachium rywalem Holendra był młody Duńczyk Holger Rune. Co ciekawe, również w ubiegłym roku w decydującym starciu turnieju w stolicy Bawarii zmierzyli się ci dwaj tenisiści. Z powodu kontuzji Van de Zandschulp musiał jednak wtedy poddać mecz.

Holender miał więc okazję do rewanżu. Nie był faworytem, bo 19-letni Rune od kilku miesięcy jest w świetnej formie i zajmuje już siódme miejsce w rankingu ATP (Van de Zandschulp jest 29.).

Rune wygrał pierwszego seta 6-4, ale w drugim zdecydowanie lepszy był Holender, który oddał rywalowi tylko jednego gema. W trzecim secie Van de Zandschulp miał cztery piłki meczowe, ale żadnej nie wykorzystał. Rune doprowadził do tie-breaku, w którym był lepszy od przeciwnika i ostatecznie wygrał całe spotkanie 6-4, 1-6, 7-6 (3).

- Ta przegrana jest dla mnie boleśniejsza niż poprzednia. Jestem rozczarowany tym meczem. Oczywiście mam za sobą dobry turniej, ale po przegraniu finału w ten sposób trudno być zadowolonym - powiedział po meczu 27-latek z Wageningen, cytowany przez portal nu.nl.

24.04.2023 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.