Holandia, sport: Liga Mistrzów w Eindhoven? Szanse coraz większe

PSV pokonało w niedzielę na własnym stadionie gości z Amsterdamu i znacząco zwiększyło szanse na udział w przyszłym sezonie Ligi Mistrzów.

Ekipa z Eindhoven wygrała z Ajaxem 3-0. Pierwszego gola dla gospodarzy zdobył w 13. minucie pięknym strzałem głową Luuk de Jong. Po przerwie Xavi Simons wykorzystał rzut karny, a w 78. minucie kolejnego gola strzelił Luuk de Jong.

Gospodarze wykazali się tego dnia wielką skutecznością. Oddali jedynie cztery strzały w światło bramki, ale trzy z nich zamienili na gole. Ajax dużo częściej był przy piłce (65% posiadania piłki), ale niewiele z tego wynikało.

Amsterdamski klub już od kilku miesięcy nie radzi sobie najlepiej. Wykorzystali to rywale Ajaxu: Feyenoord pewnie zmierza po tytuł mistrzowski, a PSV po wygranej z amsterdamczykami jest na drugiej pozycji w tabeli Eredivisie.

Do końca sezonu ligowego ww Holandii pozostały jedynie cztery kolejki. Feyenoord ma na koncie 73 punkty, PSV 65 punktów, a Ajax 62. Jeśli taka kolejność utrzyma się do końca rozgrywek, to Ajax po raz pierwszy od 2009 r. zakończy sezon ligowy na miejscu niższym niż drugie.

Warto przypomnieć, że dzięki dobrym wynikom holenderskich klubów w europejskich pucharach, w przyszłym sezonie prawo do gry w Lidze Mistrzów od fazy grupowej dostaną aż dwa holenderskie kluby. Zdobycie wicemistrzostwa będzie więc w tym sezonie dużo cenniejsze niż w poprzednich.

24.04.2023 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.