Holandia, sport: Wygrana Feyenoordu w ćwierćfinale Ligi Europy!

Klub z Rotterdamu pokonał w czwartek wieczorem na własnym terenie AS Romę 1-0 i ma spore szanse na awans do najlepszej czwórki tych rozgrywek.

Mecz w portowym mieście mógł się zakończyć dla gospodarzy dużo gorzej. Pod koniec pierwszej połowy to goście w Włoch mogli wyjść na prowadzenie. Mats Wieffer zagrał ręką w polu karnym, a sędzia podyktował rzut karny dla AS Romy. Pellegrini trafił jednak w słupek i w pierwszej części gry bramek nie zobaczyliśmy.

W drugiej połowie to ponownie Wieffer odegrał kluczową rolę - tym razem pozytywną. To właśnie on wykończył w 51. minucie ładną akcję rotterdamczyków i strzelił gola na 1-0. Jak się okazało, było to jedyne trafienie tego wieczoru na stadionie De Kuip.

Feyenoord już od wielu tygodni jest w świetnej formie. W lidze rotterdamczycy zmierzają po mistrzostwo, bo na sześć kolejek do zakończenia sezonu mają osiem punktów przewagi nad Ajaxem Amsterdamem i PSV Eindhoven.

Także szanse na awans do półfinału Ligi Europy - drugich najważniejszych europejskich rozgrywek piłkarskich po Lidze Mistrzów - są realne. Rewanżowe spotkanie z AS Romę zaplanowano na czwartek 20 kwietnia.

14.04.2023 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.