Holandia, sport: Kibice z Alkmaar w kiepskich nastrojach, ale szanse nadal są

W czwartek w ćwierćfinale Ligi Konferencji doszło do starcia belgijsko-holenderskiego. Lepsi okazali się w nim piłkarze z południa Beneluksu: Anderlecht wygrał z AZ Alkmaar 2-0.

Brukselczycy wykorzystali przewagę własnego terenu i przed zaplanowanym na przyszły tydzień rewanżem mają bardzo dobrą pozycję wyjściową. Pierwszego gola dla Anderlechtu zdobył w 22. minucie Michael Murillo, a wynik na 2-0 podwyższył w 70. minucie Majeed Ashimeru.

Goście z Holandii nie wykazali się w czwartkowy wieczór wielką skutecznością. Oddali 11 strzałów (o 3 więcej niż gospdoarze) i mieli 51% posiadania piłki, ale nie przełożyło się to na gole.

Dla AZ był to już czwarty mecz z rzędu bez wygranej. W lidze holenderskiej klub z Alkmaar przegrał z FC Twente (1-2) i Spartą Rotterdam (0-1) oraz jedynie zremisował z sc Heerenveen.

W lepszych humorach byli w czwartek kibice innego holenderskiego klubu, Feyenoordu. Ekipa z Rotterdamu pokonała w ćwierćfinale Ligi Europy na własnym stadionie AS Romę 1-0. Jedynego gola spotkania zdobył w 51. min. Mats Wieffer.

Mniej powodów do radości mieli w czwartek polscy fani futbolu. Lech Poznań nie wykorzystał atutu własnego stadionu i przegrał w ćwierćfinale Ligi Konferencji z Fiorentiną 1-4.

14.04.2023 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.