Holandia, sport: Skandal w półfinale Pucharu Holandii. Piłkarz we krwi, pseudokibic aresztowany

Ajax wygrał w środę wieczorem w Rotterdamie 2-1 z Feyenoordem, ale spotkanie odwiecznych rywali miało dramatyczny, skandaliczny przebieg.

Ze względu na zachowanie pseudokibiców drużyny gospodarzy mecz musiano dwukrotnie przerywać. Tuż na początku spotkania pseudokibice odpalili tyle rac i sztucznych ogni, że dym nie pozwalał na normalną grę.

To jednak w 61. minucie doszło do najbardziej oburzającego incydentu. Pseudokibic Feyenoordu rzucił z trybun zapalniczką w kierunku ekipy gości i trafił nią w głowę Davy’ego Klaassena, strzelca decydującego gola dla Ajaxu. Klaassen zaczął krwawić, a mecz ponownie przerwano - tym razem na pół godziny.

Mężczyzna, podejrzany o ten atak, został aresztowany. to 32-letni mieszkaniec Roelofarendsveen, poinformowała holenderska policja. 32-latek został przewieziony na komisariat i przesłuchany.

Po wznowieniu gry Klaassen przebywał na murawie tylko trzy minuty i poprosił o zmianę. Wynik się już nie zmienił i Ajax wygrał 2-1.

Wcześniej pierwszego gola dla gości zdobył w 14. minucie Tadić, a pod koniec pierwszej połowy wyrównał Giménez. Decydujący gol Klaassena padł w 51. minucie.

Rywalem Ajaxu w finale Pucharu Holandii będzie PSV. Mecz odbędzie się 30 kwietnia. Także w ubiegłym roku w finale spotkały się te dwie drużyny. Wówczas wygrał klub z Eindhoven (2-1).

06.04.2023 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.