Holandia, sport: „Tylko” 3-0… Pomarańczowi wciąż bez formy

Piłkarska reprezentacja Holandii pokonała w poniedziałek wieczorem w drugim meczu eliminacji do EURO 2024 reprezentację Gibraltaru 3-0.

W pierwszym spotkaniu podopieczni Ronalda Koemana doznali bolesnej porażki z Francją. Wicemistrzowie świata pokonali w Paryżu Pomarańczowych aż 4-0.

W poniedziałek przeciwnik Oranje był dużo łatwiejszy. Gibraltar to jedna z najsłabszych reprezentacji świata. Holenderscy kibice liczyli więc na to, że Pomarańczowi podreperują w Rotterdamie bilans bramkowy i zaliczą wysoką wygraną.

Tak się jednak nie stało. Na przerwę gospodarze schodzili tylko ze skromnym prowadzeniem 1-0. W 23. minucie gola dla Oranje zdobył Memphis Depay.

Przez większą część drugiej połowy Holendrzy grali z przewagą jednego zawodnika, bo w 51. minucie czerwoną kartkę zobaczył Liam Walker. Nie przełożyło się to jednak na grad bramek. Dwa trafienia w drugiej połowie dorzucił Nathan Aké.

Na czele tabeli grupy B jest Francja, która w poniedziałek pokonała na wyjeździe Irlandię 1-0. Holandia po dwóch meczach ma trzy punkty - tyle samo, co Grecy, którzy jak dotąd rozegrali jedno spotkanie (wygrana 3-0 z Gibraltarem). Irlandia po jednym meczu ma 0 punktów, podobnie jak Gibraltar, który jak dotąd przegrał dwa spotkania.

Do przyszłorocznych Mistrzostw Europy w Niemczech awansują bezpośrednio dwie najlepsze drużyny w grupie. W poniedziałek o punkty w eliminacjach EURO 2024 walczyła także reprezentacja Polski. Biało-Czerwoni pokonali Albanię 1-0. W pierwszym meczu eliminacji Polacy przegrali w Pradze z Czechami 1-3.

28.03.2023 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.