Holandia, sport: Gol Polaka w ligowym hicie!

Feyenoord coraz bliżej mistrzostwa Holandii. W niedzielę rotterdamczycy pokonali na wyjeździe Ajax 3-2, a jedną z bramek dla gości strzelił Sebastian Szymański.

Starcie Ajaxu z Feyenoordem to „klasyk” ligi holenderskiej. Mecze drużyn z dwóch największych miast kraju od dekad wzbudzają wielkie emocje, na boisku i poza nim. Także w niedzielę emocji nie brakowało.

Przed tym spotkaniem Feyenoord miał w tabeli trzy punkty przewagi nad Ajaxem. Amsterdamczycy mogli więc odrobić straty do głównego rywala i kwestia mistrzostwa byłaby znów otwarta.

Gospodarze kiepsko rozpoczęli spotkanie, bo już po pięciu minutach przegrywali 0-1. Gola dla Feyenoordu strzelił Giménez. Jeszcze przed przerwą Ajax zdołał odrobić straty i po trafieniach Alavareza i Tadića było 2-1 dla gospodarzy.

Druga połowa należała jednak do gości. W 52. minucie spotkania Sebastian Szymański zgrabnie wykończył dośrodkowanie Dżahanbachsza i Feyenoord wyrównał. 23-letni reprezentant Polski jest oficjalnie zawodnikiem Dinamo Moskwa, ale w tym sezonie został wypożyczony do Feyenoordu.

Ajax miał kilka szans, by znów objąć prowadzenie, ale je zmarnował. Także rotterdamczycy stworzyli kolejne okazje bramkowe. Jedna z nich przyniosła rozstrzygnięcie: w 86. minucie Lutsharel Geertruida zdobył gola na 3-2 dla Feyenoordu.

Również inne drużyny z czołówki Eredivisie mają za sobą trudny weekend. PSV jedynie zremisowało 1-1 z Vitesse, a AZ Alkmaar przegrało w Enschede 1-2 z Twente.

Po 26 kolejkach Feyenoord ma na koncie 61 punktów, Ajax 55, a PSV i AZ po 53.

20.03.2023 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.