Holandia, sport: 7-1! Feyenoord w ćwierćfinale Ligi Europy

Rotterdamczycy w imponującym stylu zapewnili sobie awans do ćwierćfinału Ligi Europy. Mecz na stadionie De Kuip z Szachtarem Donieck zakończył się wygraną gospodarzy aż 7-1.

Pierwsze spotkanie dwumeczu zakończyło się remisem 1-1. Mecz rozegrano w Warszawie, bo ze względu na rosyjską agresję Szachtar nie rozgrywa meczów w pucharach europejskich w Ukrainie.

Rewanż w Rotterdamie od początku układał się po myśli gospodarzy. Pierwszy gol dla Feyenoordu padł już w 9. minucie spotkania, a na przerwę gospodarze schodzili z prowadzeniem 3-0.

Także w drugiej części gry lider holenderskiej Eredivisie przeważał i wykazywał się dużą skutecznością. Dopiero przy stanie 7-0 dla rotterdamczyków gościom z Ukrainy udało się strzelić honorowego gola.

Po dwie bramki dla Feyenoordu strzelili Orkun Kökçu i Oussama Idrissi. Po jednym trafieniu dołożyli Santiago Giménez, Alireza Dżahanbachsz i Danilo Pereira da Silva. Jedynego gola dla drużyny z Doniecka strzelił Kevin Kelsy.

Tak wysoka wygrana w europejskich pucharach to dla sztabu szkoleniowego, zawodników i kibiców Feyenoordu dobry prognostyk przed kluczowym meczem w lidze. W niedzielę rotterdamczycy zmierzą się Amsterdamie z Ajaxem, obecnie wiceliderem Eredivisie, tracącym do nich 3 punkty.

17.03.2023 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.