Holandia, sport: 6-0, 5-0, 3-1, 2-1! Liderzy bez strat

Trwa zacięta walka o piłkarskie mistrzostwo Holandii. Wszystkie drużyny z czołówki Eredivisie zdobyły w miniony weekend komplet punktów.

Najskromniejsze zwycięstwo odnotował lider z Rotterdamu. Po wyrównanym spotkaniu Feyenoord pokonał na własnym terenie Go Ahead Eagles jedynie 2-1.

Zupełnie inaczej wyglądał mecz w Eindhoven. PSV rozgromiło na własnym terenie gości z Groningen aż 6-0. Gospodarze dominowali od początku do końca spotkania. Oddali aż 34 strzały (wobec tylko 3 Groningen) i mieli posiadanie piłki na poziomie 68%.

Także kibice w Alkmaar nie mogli narzekać na brak goli. AZ wygrało na własnym terenie z Excelsiorem aż 5-0. Wszystkie bramki padły w pierwej połowie, w ciągu zaledwie 18 minut!

Również Ajax ma za sobą dobry weekend. Amsterdamczycy pokonali u siebie RKC 3-1. Pierwszego gola zdobyli w stolicy goście, ale w drugiej połowie mistrzowie kraju bez większych problemów odrobili straty.

Po 21 kolejkach Eredivisie Feyenoord ma na koncie 46 punktów, a drugie w tabeli AZ ma ich 44. Trzeci jest Ajax (43 punkty), czwarte PS (42), a piąte Twente (40), które w niedzielę pokonało na własnym terenie Volendam 3-0.

13.02.2023 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.